Funken Gruven Podcast p. 11 – Branislav Noks: Rituály miznutia (2020)

Branislav Noks Rituály miznutia

Funken Gruven Podcast p. 11 – Branislav Noks: Rituály miznutia (2020)

GOOD MOOD číta ukážku z novej knihy Rituály Miznutia, ktorú napísal Branislav Noks a vyšla vo vydavateľstve Funken Gruven. Počúvajte aj na SPOTIFY A iTUNES.

V akom svete budeme žiť o pár rokov? Podstatné črty našej doby sa určite tak rýchlo nezmenia, budeme stále čeliť starnutiu populácie, novým a novým manuálom pre život od pochybných motivačných guru, povrchnej spiritualite, osobnostným pochybnostiam a hľadaniu čoraz silnejších zážitkov. Podobne je na tom aj hlavný hrdina, ktorého bezpečný svet rozhodí zdanlivá maličkosť – nedostane sa do prestížneho tanečného klubu v Berlíne. Roztáča tak dynamický príbeh hľadania vlastného bytostného ja, do ktorého mu nečakane vstúpi aj jeden z najznámejších motivačných spisovateľov súčasnosti…

Novela Rituály miznutia (Funken Gruven 2020) je aktuálny spoločenský triler z blízkej budúcnosti. Balansuje na hranici psychedélie a zvláštnej snovej spoločenskej reality, ponára sa do života tanečnej scény, prechádza slovenskými reáliami a pútnickými miestami. Otvára otázky odhaľujúce krehkosť a zraniteľnosť osobnosti človeka vplyvom rôznych manipulatívnych techník, moderných technológií a motivačnej literatúry.

“Prekvapivé, tajomné, provokatívne. Rituály miznutia balansujú medzi citlivosťou a cynizmom s nečakanou obratnosťou. Prinášajú závan pretechnizovanej a stimulmi presýtenej doby, ktorá nás určite čaká už za rohom. Dosiahnuť hlbšie než za prah povrchného kontaktu so sebou a so svetom, overiť si platnosť reality a pritakať sebe či životu sa môže zdať samozrejmé ale i nemožné.”

ZUZANA MARIANKOVÁ (režisérka)

“Branislav Noks napísal knihu, akú som na slovenskom trhu ešte rozhodne nečítal. ‘Ezoterické’ science-fiction som od neho vážne nečakal. Príbeh z blízkej budúcnosti, ktorý sa až veľmi podobá pretechnizovanej prítomnosti s rozuzlením, ktoré si myslím, že prekvapí úplne každého.” 

GOOD MOOD (hudobný producent a DJ)

Share this post