Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/fbwpml.php) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php74/bin/) in /data/4/d/4df7abdd-f34d-4ab9-b874-13b894823a76/funkengruven.sk/web/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61

Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/Integrations/Bookings.php) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php74/bin/) in /data/4/d/4df7abdd-f34d-4ab9-b874-13b894823a76/funkengruven.sk/web/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61
Raďa Kortišová: Soul je vždy nad zlato! - Rozhovor | Wakeup klub - Zvolen

Raďa Kortišová: Soul je vždy nad zlato!

Raďa Kortišová: Soul je vždy nad zlato!

Klub Wake Up je priamo na ulici, kde býva. Stačí prejsť pár metrov a nenápadnými dverami vchádzame do podzemia – mimo každodenného sveta a sterilného zhonu obchodov nad nami.  Z reproduktorov znie tlmený, zaprášený dub house. Vieme, že sme správne. Raďa si oblieka čiernu crop mikinu Soul nad Zlato – biele logo zasvieti v tmavom priestore s fialovým odleskom. Pred fotením máme ešte čas na krátky rozhovor… 

Čierne oblečenie. Nosia ho metalisti aj fanúšikovia elektronickej hudby. Čo je ňom také príťažlivé?

Čítala som, že čierna farba na odevoch často symbolizuje túžbu obnoviť svoju silu. Niekedy tak možno podvedome dávame posolstvo iným. Osobne si nemyslím, že ním dokážeme zvýrazniť len svoju silu. Môže v sebe niesť informáciu o našej nálade, smútku, náklonnosti k metalovej hudbe , neutralite…A niekedy po ňom siahneme úplne vedome, tak ako je to aj v mojom prípade, pretože čierne oblečenie jednoducho „zbožňujem“. Čiernou nikdy nič nepokazíš. 

Raďa cestou do klubu.

Mimochodom, počúvaš aj metal?

Metal nevyhľadávam. Čo ale neznamená, že si ho nevypočujem alebo ho zatracujem. Minulý rok som dokonca bola vo Viedni na koncerte Metallica a vydržala som až do konca (smiech). Srandujem. Bolo to super. Cestou som dostala aj „odborný výklad“ o pôsobení kapely od ozajstného fanúšika, takže skvelý zážitok s pridanou hodnotou. Toľko ľudí pokope zrejme tak skoro nezažijem, nikto z nás. Toľko ja a metal. (smiech)

V čiernom oblečení na tmavom parkete v tmavom klube. Ako sa ti páči táto kombinácia?

Ak by toto mala byť hra a mám povedať prvé čo ma napadne tak je to: neviditeľný plášť. Evokuje to vo mne únik od každodenného, bežného sveta a zároveň anonymitu. Akoby ukradnúť si sám seba pre seba. Dokonalé. 

Zvolen má takú zvláštnu klubovú históriu. Ako vnímaš naše mesto z tohto pohľadu?

Históriu? Tak na to som ešte veľmi mladá…a krásna. (smiech). 

Pár fotiek v mikine Techno nad Zlato.

Okej, tak skúsim inak. Aká je podľa teba vydarená párty?

Nie som náročná, ale najviac som si párty vždy užila, keď sa spojilo viac faktorov s jedným prívlastkom. Skvelá hudba, skvelá atmosféra, skvelí ľudia. Minimálne o dve, ak nie aj o všetky tri moje spomenuté ‘podmienky‘ sa vie postarať kvalitný DJ.  

Niekoľko kúskov nového oblečenia Funken Gruven si mala možnosť otestovať už skôr. Ako sa ti pozdávalo?

V každom jednom kúsku som sa cítila výborne. Dúfam, že sa mi ho podarí takto odprezentovať aj pri fotení. Za seba však môžem povedať, že by som po ňom siahla aj na bežné nosenie, najmä vtedy, keď mám chuť cítiť sa príjemne, nestrojene, neformálne, jednoducho dobre. Mám už aj svojho favorita – túto dámsku crop mikinu Soul nad Zlato. A vieš čo? Jednu si rovno aj beriem, je to predsa limitka, tak nechcem zaváhať a neskôr ľutovať, že ju nemám. (smiech) Hádam v nej už čoskoro zažijem poriadny žúr alebo dobrú afterku. Oceňujem aj kvalitné materiály, fair trade distribúciu a originálny motív.

FOTO: Mirka Sliacka a Branislav Noks

Share this post