Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/fbwpml.php) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php74/bin/) in /data/4/d/4df7abdd-f34d-4ab9-b874-13b894823a76/funkengruven.sk/web/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61

Warning: is_readable(): open_basedir restriction in effect. File(/includes/Integrations/Bookings.php) is not within the allowed path(s): (/nfsmnt/:/data/:/usr/share/php:/usr/bin/:/apachetmp:/tmp/:/var/tmp/:/dev/urandom:/usr/lib/x86_64-linux-gnu/ImageMagick-6.9.11/bin-q16/:/usr/local/bin/:/etc/ssl/certs/ca-certificates.crt:/usr/lib/php:/usr/php74/bin/) in /data/4/d/4df7abdd-f34d-4ab9-b874-13b894823a76/funkengruven.sk/web/wp-content/plugins/facebook-for-woocommerce/includes/Integrations/Integrations.php on line 61
Paulo Coelho príde do Zvolena! V novej knihe Rituály miznutia. Prvých 50 kusov v limitovanej edícii s dizajnovým balením.

Paulo Coelho príde do Zvolena. V novej knihe Rituály miznutia.

Branislav Noks Rituály miznutia

Paulo Coelho príde do Zvolena. V novej knihe Rituály miznutia.

Slovenský DJ a spisovateľ Branislav Noks vydáva svoju druhú knihu – Rituály miznutia. Po úspešnej biografii Techno nad zlato ponúka tentokrát psychologický párty-triler so zaujímavou zápletkou.

Rituály miznutia (2020) a Techno nad Zlato (2019)

Hlavný hrdina novej knihy sa nedostane do známeho klubu Berghain a týmto naoko banálnym neúspechom sa rozbieha neuveriteľný príbeh plný pochybností a hľadania samého seba. Do hry vstúpi miestny motivačný spíker, berlínsky historik, tajomná prekladateľka a prvýkrát na Slovensko zavíta aj megalit motivačnej a spirituálnej literatúry Paulo Coelho v roli duchovného guru.  Autor v mnohých skrytých aj zreteľných pasážach odkazuje najmä na jeho známe dielo Pútnik z Compostely, ale aj na ďalšie diela svetovej filozofie či psychológie.

Samozrejme, ani v tomto románe nechýbajú kluby, párty a elektronická hudba, na rozdiel od knihy Techno nad Zlato sú však zabalené do zvláštneho „ezoterického“ kontextu. Dej je posunutý do blízkej budúcnosti, ktorá je však, podobne ako duchovné hľadanie hlavného hrdinu, čitateľovi často až (ne)príjemne blízka.

Odkazy na dielo Paula Coelha – Pútnik z Compostely pozornému čitateľovi určite neuniknú.

Kniha vychádza v lokálnom vydavateľstve Funken Gruven a na jej grafickom spracovaní sa, podobne ako na prvej knihe Techno nad zlato, podieľal grafik Milan Stolár – Intuitio Studio.

O knihe povedali:

“Prekvapivé, tajomné, provokatívne. Rituály miznutia balansujú medzi citlivosťou a cynizmom s nečakanou obratnosťou. Prinášajú závan pretechnizovanej a stimulmi presýtenej doby, ktorá nás určite čaká už za rohom. Dosiahnuť hlbšie než za prah povrchného kontaktu so sebou a so svetom, overiť si platnosť reality a pritakať sebe či životu sa môže zdať samozrejmé ale i nemožné.” | ZUZANA MARIANKOVÁ (slovenská režisérka)

Zuzana Marianková

“Branislav Noks napísal knihu, akú som na slovenskom trhu ešte rozhodne nečítal. ‘Ezoterické’ science-fiction som od neho vážne nečakal. Príbeh z blízkej budúcnosti, ktorý sa až veľmi podobá pretechnizovanej prítomnosti s rozuzlením, ktoré si myslím, že prekvapí úplne každého.” | GOOD MOOD (DJ a hudobný producent)

Good Mood

Branislav Noks – slovenský DJ a hudobný nadšenec s láskou pre literatúru, filozofiu a psychológiu.  Aktuálne sa venuje PR a žurnalistike. Žije vo Zvolene.

Branislav Noks

Objednať knihu v limitovanom dizajnovom balení:

Share this post